Početna Sport Sjajna Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu

Sjajna Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu

Sjajna bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je drugo mjesto u utrci na 200 metara stilom delfin, na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Pudar je tako osvojila srebrenu medalju na ovom prvenstvu Starog kontinenta.

Do zlata je stigla Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je Pudar za njom zakasnila svega 0.27 sekundi jer je ostvarila vrijeme 2:08.15.

Treće mjesto je zauzela Boglarka Telegdy Kapas iz Mađarske, koja je bila sedam stotinki sporija od Lane, a iza su još Zsuzsanna Jakabos, Georgia Damasioti, Anja Crevar, Lucy Grieve i Laura Lahtinen.

Podsjećamo, ranije je Lana na ovom EP-u plivala i u disciplini 100 metara delfin, a u toj utrci je zauzela osmo mjesto u finalu s vremenom od 59.07 sekundi.

Za Pudar je ovo prvenstvo bilo posljednja provjera pred Olimpijske igre u Parizu, gdje će 18-godišnja Mostarka će Bosni i Hercegovini pokušati donijeti prvu olimpijsku medalju u historiji.

Olimpijske igre počinju 26. jula i trajat će dvije sedmice.