Početna Zanimljivosti Dojavljena bomba u Narodnoj skupštini Republike Srpske, u toku evakuacija

Dojavljena bomba u Narodnoj skupštini Republike Srpske, u toku evakuacija

Jutros nešto poslije 10 sati u Narodnu skupštinu Republike Srpske stigla je anonimna dojava o postavljenoj eksplozivnoj napravi.

Zbog sigurnosti svih prisutnih, poslanici, novinari i administrativno osoblje odmah su napustili zgradu. Prostor je ograđen, a prilazi objektu zatvoreni dok traje detaljna provjera.

Na licu mjesta nalaze se policijske jedinice i timovi specijalizovani za kontradiverzione preglede, koji pretražuju unutrašnjost i okolinu skupštinskog kompleksa.

Istraga je u toku, a nadležni organi zasad nisu iznijeli više detalja. Očekuje se da će javnost uskoro biti obaviještena o rezultatima provjere.