Početna Vijesti Novosti NEVJEROVATAN PODVIG NAŠE PLIVAČICE/ Poslije spektakularnog nastupa Lane, oglasio se otac Velibor:...

NEVJEROVATAN PODVIG NAŠE PLIVAČICE/ Poslije spektakularnog nastupa Lane, oglasio se otac Velibor: Dame i gospodo, evropska seniorska prvakinja!

Ponos Bosne i Hercegovine i naša najbolja plivačica Lana Pudar ponovo je oduševila našu zemlju. Lana je u finalu Evropskog prvenstva na 200 metara delfin osvojila sjajnu zlatnu medalju.

Na Facebooku se oglasio i njen otac Velibor, koji nije krio ponos i sreću zbog njenog novog velikog uspjeha. Cijela Bosna i Hercegovina je ponosna na Lanu.

– Evropska seniorska prvakinja 200 metara delfin. Gospodo, moja ribica – Lana Pudar – poručio je Velibor.

Podsjetimo, Lana je osvojila zlato s vremenom 2:06.81 minut. Iza nje su završile Dankinja Helena Rosendal Bcah (2:07.30) i trećeplasirana Illaria Cousinato s vremenom 2:07.77.