Zdravko Čolić sinoć je veličanstvenim nastupom zaokružio niz od pet rasprodanih koncerata u sarajevskoj Zetri, ostavljajući publiku na nogama i ispraćen dugotrajnim ovacijama. U noći posvećenoj Danu grada, Sarajevo je još jednom pokazalo koliko voli svog Čolu – a on je tu ljubav uzvratio na način kakav samo on zna.
Kao i prethodnih večeri, koncert je otvorio pjesmom „Produži dalje“, uz prepoznatljiv osmijeh i eleganciju, ovog puta u bordo baršunastom odijelu. Već od prvih taktova bilo je jasno da publiku očekuje još jedna noć za pamćenje. Redali su se hitovi „Sinoć nisi bila tu“, „Gori vatra“, „Čija je ono zvijezda“, „Ti živiš u oblacima mala“, a Zetra je pjevala uglas – od prvog do posljednjeg reda.
U publici su i sinoć bila brojna poznata imena, među kojima Amra Džeko, Džejla Ramović, Romana Panić, Neno Murić, Denial Ahmetović i Amar Jašarspahić Gile. No, bez obzira na to ko je bio u dvorani, u tim trenucima svi su bili samo jedno – publika koja diše kao jedno uz bezvremenske pjesme.
Posebnu dimenziju cijelom spektaklu dao je moćni zvuk orkestra od 60 muzičara pod dirigentskom palicom Fedora Vrtačnika, koji je svakoj pjesmi dao novu, raskošnu energiju. Emocije su dosezale vrhunac uz „Pjevam danju, pjevam noću“, „Noć mi te duguje“ i „Stanica Podlugovi“, dok su „Pusti, pusti modu“ i „Mađarica“ pretvorile Zetru u plesni podij.
Jedan od najintimnijih trenutaka večeri dogodio se kada je Čolić sišao među publiku i prišao glumici Jasni Orneli Beri, evocirajući uspomene koje su dodatno zagrijale atmosferu u dvorani.
View this post on Instagram
Finale je, očekivano, donijelo erupciju emocija. „Ti možeš sve, al’ jedno ne“, „Zagrli me“, „Kao moja mati“ i neizostavna „Ti si mi u krvi“ pjevale su se iz sveg glasa, dok je Zetra pulsirala u ritmu pjesama koje generacije povezuju.
Pet večeri, pet puta ispunjena dvorana i jedna poruka koja se jasno čula – Zdravko Čolić i Sarajevo su priča koja traje. Sinoć je samo još jednom potvrđeno da neke emocije ne blijede, nego s vremenom postaju još snažnije.
data-nosnippet>







































