Nakon više od 24 sata potrage, policija je uhapsila Miloša M. (39), osumnjičenog za brutalno ubistvo svojih babe i dede u selu Bogava kod Despotovca. On je uhapšen u Smederevskoj Palanci dok je mirno doručkovao, a prema nezvaničnim informacijama, prethodno je prisustvovao vašaru.
Kako saznaje Telegraf.rs, Miloš je policiji rekao da je „babu i dedu ubio zbog narušenih porodičnih odnosa, a ne zbog novca“.
Jeziv zločin otkriven nakon poziva kćerke
Tijela Ž. R. (76) i M. R. (79) otkrivena su u subotu rano ujutro, kada ih njihova kćerka nije mogla dobiti ni na fiksni ni na mobilni telefon. Poslala je supruga da ih obiđe, a kada komšija i on nisu uspjeli otvoriti vrata, pozvali su policiju. U kući ih je dočekao stravičan prizor – stariji bračni par ležao je u lokvi krvi, izboden nožem, s presječenim vratovima.
Sumnja se da je Miloš zločin počinio još u petak, a nakon ubistva zaključao je vrata kuće i pobjegao. U dvorištu je ostavio svoj kamion, dok je automobil bračnog para odvezao sa sobom.
Razlozi i nagađanja
Prema nezvaničnim informacijama, motiv ubistva krije se u porodičnim sukobima. Postoje tvrdnje da mu je deda dao stoku da proda, ali da Miloš nikada nije predao novac, što je izazvalo svađu. Meštani sela u kojem je živio tvrde da je posljednjih mjeseci rasprodavao imovinu, uključujući i njive, navodno zbog problema s kockom, ali te informacije nisu zvanično potvrđene.
Uhapšen bez otpora
Miloš je lociran u Smederevskoj Palanci, gdje je, nakon posjete vašaru, uhapšen u jednom ugostiteljskom objektu za vrijeme doručka. Priveden je bez otpora i prebačen u pritvor.
Istraga o ovom svirepom zločinu se nastavlja, a javnost je potresena brutalnošću djela i hladnokrvnošću osumnjičenog, koji je nakon ubistva nastavio svakodnevne aktivnosti kao da se ništa nije dogodilo.
data-nosnippet>








































