Početna Vijesti VJEROVALI ILI NE U Zenici naplaćuju i korištenje zdjelice

VJEROVALI ILI NE U Zenici naplaćuju i korištenje zdjelice

Popiti kafu i pojesti kuglu sladoleda u Zenici može vas koštati više nego što očekujete – naročito ako tražite da vam sladoled bude poslužen u zdjelici!

Na fiskalnom računu iz kafića “Venezia” ispod zeničkog kina, jasno stoji:
• kafa: 2,50 KM
• kugla sladoleda: 2,00 KM
• usluga zdjelice: 0,50 KM

Ukupno: 5,00 KM, od čega pola marke otpada na – kako je naznačeno – “uslugu zdjelice”.

Dok su neki zbunjeni, drugi se smiju, a treći ogorčeni zbog, kako kažu, “naplaćivanja inventara”, osoblje objekta vjerovatno bi reklo da je riječ o dodatnoj usluzi. Ipak, nije svakodnevno da vam se za činijicu naplati pola marke, pogotovo u zemlji gdje većina gostiju nije navikla na takvu praksu.

Ostaje pitanje: hoće li uskoro početi naplaćivati i kašiku?