Početna Vijesti TUŽNE VIJESTI: U 34. godini preselila Amela Mašović

TUŽNE VIJESTI: U 34. godini preselila Amela Mašović

Sandžak i bošnjačka dijaspora u Njemačkoj obavijeni su tugom nakon vijesti da je Amela Mašović, kćerka Besima, preselila na Ahiret u 34. godini života, daleko od rodnog kraja – u njemačkom gradu Kaselu. Vijest o njenoj preranoj smrti brzo se proširila među rodbinom, prijateljima i poznanicima, ostavljajući za sobom nevjericu i bol koju je teško opisati riječima. U godinama kada život tek dobija puni smisao, njen odlazak ostavio je prazninu koja se ne može nadomjestiti.

Porodica, slomljena gubitkom, ali dostojanstvena u svojoj boli, obavijestila je da će se dženaza-namaz klanjati u subotu, 4. aprila 2026. godine, u selu Kožlje, nakon podne-namaza. Ukop će biti obavljen na lokalnom mezarju, dok će se hatar primati u porodičnoj kući u Novom Pazaru.

Posebno tešku težinu nosi činjenica da je Amela preselila daleko od svojih najmilijih, u tuđini u kojoj mnogi grade život, ali nikada ne prestaju osjećati čežnju za domom. Njena sudbina još jednom podsjeća koliko su naši životi krhki i koliko je svaki trenutak dragocjen.

Iza Amele ostaju neutješni otac Besim, majka Senada, sinovi Amar i Aman, kćerka Alisa, braća, sestra, kao i brojna rodbina, prijatelji i komšije koji će je pamtiti po dobroti, toplini i osmijehu koji je nesebično dijelila.

U trenucima kada riječi nijeme postaju, ostaje dova i nada da će Milostivi Ameli podariti najljepše mjesto u Džennetu, a njenoj porodici snagu i sabur da izdrži ovu tešku kušnju.