Nakon prve faze transplantacije kose u aprilu 2023. godine, nedavno je u Sarajevu obavio i drugi dio estetskog zahvata. Tretman je urađen u sarajevskoj podružnici poznate turske klinike specijalizirane za presađivanje kose, koja je u međuvremenu postala regionalni centar za ovakve zahvate. Dok je prvi zahvat bio fokusiran na prednji dio vlasišta, drugi je obuhvatio potiljak čime je proces transplantacije praktično zaokružen.
View this post on Instagram
Korištena je FUE (Follicular Unit Extraction) metoda, jedna od najsavremenijih tehnika presađivanja kose, koja podrazumijeva uzimanje zdravih folikula s donorske regije i njihovo presađivanje na područja zahvaćena gubitkom kose. Mamiću je činjenica da, zbog Interpolove potjernice, ne može napustiti Bosnu i Hercegovinu kako ne bi bio uhapšen i izručen Hrvatskoj na izdržavanje pravosnažne kazne zatvora od šest i po godina zapravo išla u prilog, budući da se klinika nalazi upravo u Sarajevu.
Inače, ovo mu nije prvi estetski zahvat te vrste. Još 2016. godine, dok je bio izvršni direktor GNK Dinamo Zagreb, podvrgnuo se mikropigmentaciji vlasišta u jednom zagrebačkom studiju. Riječ je o metodi kojom se sitnim pigmentnim tačkicama imitira izgled folikula kose, čime se stvara dojam gušće kose. Tada je javno pohvalio rad vizažistice Valentine Petrović, ističući da je prezadovoljan rezultatima.
Regionalnu pažnju nedavno je izazvao i njegov dolazak na koncert srbijanske pjevačice Svetlana Ražnatović na Jahorini, gdje je snimljen u euforičnoj atmosferi kako se penje na stol, kida košulju i ljubi pjevačici ruku.

Dok čeka epilog novog suđenja u predmetu vezanom za izvlačenje novca iz Dinama, Mamić, čini se, vrijeme koristi i za rad na vlastitom imidžu.
data-nosnippet>









































