U mjestu Laćarak kod Sremske Mitrovice dogodila se velika tragedija. Djevojčica stara samo godinu i tri mjeseca preminula je nakon pada niz stepenice porodične kuće, a policija je uhapsila njenu majku, M. S. (20).
Borba ljekara nije uspjela
Nakon nesreće djevojčica je prvo zbrinuta u bolnici u Sremskoj Mitrovici, a potom prebačena u Dječju bolnicu u Novom Sadu. Uprkos višednevnoj borbi ljekara, djevojčica je, nažalost, podlegla povredama.
Protivrječne izjave i sumnje
Prema nezvaničnim informacijama, majka je u trenutku pada tvrdila da je bila na poslu, dok su članovi domaćinstva davali različite izjave o tome ko je bio s djetetom. Policija provjerava i ranije slučajeve povreda, jer je dijete već imalo slomljenu ruku i povrede glave.
Ovi podaci dodatno su pojačali sumnje da bi moglo biti riječ o zanemarivanju ili nasilju u porodici.
Uključene institucije
O slučaju je obaviješten i Centar za socijalni rad, s obzirom na ranije prijave koje su se odnosile na navodno zanemarivanje djeteta. Istraga treba utvrditi da li je u pitanju nesretan slučaj ili sistematsko nasilje.
Krivična odgovornost majke
Majci djevojčice, M. S. (20), određeno je zadržavanje do 48 sati zbog sumnje da je počinila krivična djela nasilja u porodici i teško djelo protiv opšte sigurnosti.
Ona negira odgovornost, ali istraga je u toku. Istražitelji će tek ispitati svjedoke, nakon čega će biti odlučeno hoće li joj biti produženo zadržavanje.
data-nosnippet>








































