Bosna i Hercegovina oprostila se od Vahide Bešlagić, rođene Elezović, heroine odbrane zemlje i pripadnice legendarne 17. Krajiške brigade, koja je 9. augusta 2025. godine, u 66. godini života, preselila na Ahiret.
Tokom agresije na BiH, kada su mnogi napuštali svoje domove, Vahida je odlučno uzela pušku u ruke i stala na prvu liniju odbrane. Četiri puta je ranjavana, a rat je završila kao 80-postotni ratni vojni invalid. Njena hrabrost, nepokolebljivost i ljubav prema domovini ostali su trajno urezani u sjećanju saboraca i svih koji su je poznavali.
Iako je gotovo sve dala za slobodu zemlje, posljednjih dana života govorila je s gorčinom o osjećaju izdaje od strane sistema kojem je godinama služila. U oproštajnoj poruci sinu poručila je:
– Odlazim čista pred Svevišnjeg, ali ne znam hoće li njihove duše biti čiste – zahvalivši se pri tome svima koji su joj pomogli u najtežim trenucima bolesti.
Dženaza i ispraćaj merhume bit će obavljeni u ponedjeljak, 11. augusta 2025. godine, ispred džamije džemata Krušnica, iza ikindije namaza, a ukop na porodičnom mezarju Zalug.
Nakon što je život posvetila odbrani domovine, Vahida Bešlagić odlazi, kako su je opisali najbliži, “na mjesto gdje nema izdaje, pohlepe ni nepravde”.
Rahmetullahi alejha rahmeten vasiah.
data-nosnippet>








































