Početna Zanimljivosti Evo šta je pisalo na palestinskoj zastavi sa kojom je navijač Kopenhagena...

Evo šta je pisalo na palestinskoj zastavi sa kojom je navijač Kopenhagena utrčao na teren

Svega smo imali priliku vidjeti u prvom poluvremenu utakmice 4. kola Lige prvaka između Kopenhagena i Manchester Uniteda.

Kada su sinoć Crveni đavoli vodi rezultatom 2:1, a glavni sudac pokazao je da će se igrati 13 minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Utakmica je prekidana u više navrata, a prekid koji je privukao najviše pažnje bio je onaj kada je jedan navijač utrčao u teren noseći palestinsku zastavu, prenosi Sport1.

Iako bi se ovakvi prekidi u drugačijim okolnostima smatrali suvišnim i neprikladnim, navijač koji se odlučio na ovaj potez definitivno će od mnogih dobiti epitet heroja. S pravom.

U vremenima kada Izrael sprovodi brutalnu agresiju, genocid i etničko čišćenje nad Palestincima, a zapadni mediji poprilično jednostravno izvještavaju o svemu što se dešava u Gazi, ovakvi potezi dodatno skreću pažnju i pokazuju da podrška Izraelu, makar među običnim narodom, sve više opada.

Posebno je oduševila poruka koju je pomenuti navijač napisao na palestinskoj zastavi.

– Zaustavite ubijanje djece Gaze. USTANIMO ZAJEDNO, pisalo je na zastavi.