Prema prvim izvještajima lokalnih medija, među povrijeđenima je i paroh, koji je, kako navode, u teškom stanju
Jedan muškarac izbo je nekoliko ljudi u crkvi na jugu Španije, a najmanje jedna osoba je ubijena, saopštilo je u srijedu Ministarstvo unutrašnjih poslova Španije. On je uhapšen.
Čovjek, za kog neki mediji javljaju da je napad izvršio mačetom ili samurajskim mačem, napao je posjetioce crkve u župi San Lorenco u Alhesirasu, lučkom gradu u južnoj provinciji Kadiz.
Činjenice se istražuju i analiziraju, ali još nije moguće utvrditi prirodu napada, navodi se u saopštenju ministarstva, prenosi Reuters.
🎥 | Imágenes de la detención del presunto asesino de una persona en #Algeciras junto a la Plaza Alta.
Al parecer, este individuo también sería el autor del apuñalamiento al párroco de la Iglesia de San Isidro. pic.twitter.com/nYIGYapLz3
— Radio Algeciras (@radioalgeciras) January 25, 2023
Portparol policije je odbio da saopšti više detalja.
Prema prvim izvještajima lokalnih medija, među povrijeđenima je i paroh, koji je, kako navode, u teškom stanju.
List El Mundo javio je da su četiri osobe povrijeđene u napadu.
avaz.ba