Početna Vijesti ŠOKANTNE TVRDNJE PORODICE: Mladić umro nakon prijeloma noge, tvrde da su ga...

ŠOKANTNE TVRDNJE PORODICE: Mladić umro nakon prijeloma noge, tvrde da su ga liječnici ismijaval

TRAGEDIJA U RUMUNIJI: Mladić preminuo nakon prijeloma butne kosti, porodica iznijela teške optužbe na račun bolnice

Rumunjski grad Buzau potresla je tragedija koja je izazvala veliku pažnju javnosti nakon smrti 25-godišnjeg Gabrijela Bumbasee. Mladić je preminuo u bolnici nakon što je u saobraćajnoj nesreći zadobio prijelom butne kosti.

Prema dostupnim informacijama, uzrok smrti bio je krvni ugrušak koji je dospio do pluća i izazvao fatalne posljedice. Ono što je u početku izgledalo kao povreda koja zahtijeva standardno bolničko liječenje, završilo je kobnim ishodom koji je otvorio brojna pitanja o postupanju zdravstvenog osoblja.

Dodatnu bol porodici donijele su tvrdnje da mladiću tokom boravka u bolnici nije pružena odgovarajuća pažnja uprkos jakim bolovima koje je trpio. Njegova zaručnica Denisa Avram i sestra Elena Monika javno su progovorile o iskustvima kroz koja je porodica prolazila tokom njegovog liječenja.

“Smijali su mi se u lice. Govorili su da su njegovi bolovi posljedica ispijanja energetskih pića i kave”, izjavila je shrvana Denisa, ističući da su mu uskratili adekvatnu pomoć dok je bio pri svijesti i molio za operaciju.

Prema njihovim navodima, Gabrijel je satima trpio snažne bolove, dok su njegovi najbliži bezuspješno pokušavali skrenuti pažnju medicinskom osoblju na ozbiljnost njegovog stanja.

Vijest o njegovoj smrti izazvala je val ogorčenja među građanima. Ispred bolnice okupili su se brojni prijatelji, rodbina i sugrađani kako bi odali počast preminulom mladiću. Paleći svijeće i ostavljajući cvijeće, izrazili su podršku njegovoj porodici i zatražili odgovore o okolnostima koje su dovele do tragedije.

Posebno emotivne scene zabilježene su kada su članovi porodice i prijatelji, odjeveni u bijele majice s Gabrijelovim likom, ispratili njegovo tijelo iz bolnice.

Slučaj je izazvao reakciju i državnih institucija. Ministar zdravlja Alexandru Rogobete naložio je hitnu internu istragu te o svemu obavijestio nadležni liječnički kolegij.

Dok traje utvrđivanje svih činjenica i eventualne odgovornosti zdravstvenih radnika, javnost u Rumuniji s posebnom pažnjom prati razvoj događaja. Porodica preminulog mladića očekuje odgovore i rasvjetljavanje okolnosti pod kojima je izgubljen jedan mladi život.