Među osobama povrijeđenim u večerašnjoj pucnjavi na području Spomen-parka Vraca nalazi se i Amel Bogučanin, koji je odranije poznat policijskim i pravosudnim institucijama.
U krvavom obračunu povrijeđeni su Sergej Furtula, Branislav Janjić i Amel Bogučanin, a okolnosti pod kojima je došlo do pucnjave predmet su istrage nadležnih organa.
Bogučanin se i ranije dovodio u vezu s više krivičnih djela, među kojima su organizovani kriminal, iznuda i neovlaštena trgovina opojnim drogama.
Ovo nije prvi put da se njegovo ime povezuje s nasilnim incidentima. Tokom februara prošle godine ranjen je ispred jedne teretane, dok je ranije zabilježen i slučaj bacanja eksplozivne naprave na njegovu porodičnu kuću.
Prije četiri godine uhapšen je u okviru policijske akcije kodnog naziva „Hornet“, zajedno s Bojanom Drakulom iz Foče.
Iz Tužilaštva Bosne i Hercegovine tada je saopćeno da postoji sumnja da su bili dio organizovane kriminalne grupe koja je, koristeći aplikacije Sky i Anom, dogovarala krijumčarenje većih količina opojnih droga iz Crne Gore prema Bosni i Hercegovini, nakon čega je vršena distribucija i prodaja na širem području zemlje.
Istraga o večerašnjoj pucnjavi je u toku, a više informacija o motivima i okolnostima obračuna očekuje se nakon zvaničnih saopćenja nadležnih institucija.
data-nosnippet>








































