Početna Vijesti UZNEMIRUJUĆE SCENE U SARAJEVU: Zmije snimljene u blizini poznatog hotela

UZNEMIRUJUĆE SCENE U SARAJEVU: Zmije snimljene u blizini poznatog hotela

Građani Sarajeva posljednjih dana upozoravaju na povećan broj zmija u blizini hotela Ibis, tvrdeći da problem još nije riješen uprkos brojnim prijavama nadležnim institucijama.

Prema informacijama koje prenosi Akta.ba, više građana primijetilo je zmije na prostoru oko hotelskog kompleksa, što je izazvalo zabrinutost među prolaznicima, gostima hotela i stanovnicima tog dijela grada.

Jedna građanka, koja se obratila medijima, navodi da je o problemu obavijestila više nadležnih službi, ali da do sada nije dobila konkretno rješenje.

Kako tvrdi, o situaciji su informisani Civilna zaštita, sanitarna inspekcija, Zavod za javno zdravstvo, vatrogasne službe, mjesna zajednica i općinske institucije. Međutim, prema njenim navodima, nijedna od kontaktiranih institucija nije preuzela odgovornost za uklanjanje problema, pozivajući se na činjenicu da je riječ o privatnom posjedu.

Zbog sigurnosti gostiju i zaposlenika, prema informacijama građana, pojedini pristupi objektu, uključujući ulaz i parking prostor, privremeno su preusmjereni kako bi se smanjio rizik od neželjenih susreta sa zmijama.

„Sve sam kontaktirala. Kažu privatni posjed, zovi sanitarce. Oni pospu prah i odu, zmije i dalje šetaju“, kazala je zabrinuta građanka za Akta.ba.

Za sada nema zvaničnih informacija o kojoj vrsti zmija je riječ niti da li predstavljaju opasnost za ljude. Ipak, njihovo prisustvo u blizini frekventnog prostora izazvalo je nelagodu među građanima koji svakodnevno prolaze tim područjem.

Građani očekuju da nadležne institucije i vlasnici zemljišta pronađu rješenje kako bi se otklonila potencijalna opasnost i osigurala sigurnost svih koji borave u ovom dijelu Sarajeva.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2004503620208936