Njemačka policija pokrenula je opsežnu potragu za tromjesečnom bebom koja je nestala u gradu Renningen, u saveznoj pokrajini Baden-Virtemberg. Prema prvim informacijama, istražitelji sumnjaju da je dijete oteto iz dječijih kolica.
Policija je o nestanku obaviještena kasno u srijedu navečer, nakon čega je odmah pokrenuta velika akcija potrage. Od 23:30 sati na terenu se nalazi veliki broj pripadnika policije i spasilačkih službi koji intenzivno tragaju za djetetom i osobom koja se dovodi u vezu s njegovim nestankom.
Glasnogovornik policije Steffen Grabenstein potvrdio je da je beba u trenutku nestanka nakratko ostala bez nadzora.
„Dijete je nakratko ostalo bez nadzora. Nepoznata osoba ga je uzela iz kolica i odnijela“, izjavio je.
Govoreći o toku istrage, istakao je da istražitelji za sada nemaju konkretne tragove koji bi ih doveli do nestalog djeteta.
„Nažalost, trenutno nemamo konkretan trag. Potragu smo započeli na mjestu događaja i kružno je širimo. Naravno, dijete se u međuvremenu može nalaziti i na nekoj drugoj lokaciji“, dodao je glasnogovornik.
Operativni centar za koordinaciju svih službi uspostavljen je na parkingu supermarketa Rewe u ulici Weil der Städter u Renningenu.
U akciju su uključene brojne policijske jedinice, spasilački timovi sa psima tragačima iz različitih dijelova Baden-Virtemberga, lokalne organizacije Njemačkog crvenog križa, pripadnici Tehničke službe pomoći te vatrogasne jedinice.
Potraga se odvija na širem području grada, a u nju su uključeni i policijski helikopter te nekoliko dronova koji iz zraka pretražuju teren u potrazi za bilo kakvim tragom koji bi mogao pomoći u pronalasku bebe.
Njemačke vlasti za sada nisu objavile dodatne informacije o mogućem osumnjičenom niti o okolnostima koje su prethodile nestanku. Istraga je u toku, a policija nastavlja intenzivnu potragu.
data-nosnippet>









































