Početna Vijesti SLOBA VASIĆ U BOLNICI “LAZA LAZAREVIĆ”: Evo zbog čega je potražio pomoć

SLOBA VASIĆ U BOLNICI “LAZA LAZAREVIĆ”: Evo zbog čega je potražio pomoć

Pjevač Sloba Vasić ponovo je dospio u fokus javnosti nakon što je, prema navodima medija, završio na liječenju u Vojnomedicinskoj akademiji, a potom i u bolnici „Laza Lazarević“ poslije incidenta koji se dogodio u avionu pred let za Cirih.

Prema dostupnim informacijama, do problema je došlo neposredno prije polijetanja, kada je navodno reagovala posada aviona zbog njegovog ponašanja. Nakon toga intervenisalo je i aerodromsko obezbjeđenje, a pjevaču je ukazana medicinska pomoć.

Ipak, ovo nije prvi put da se Vasić suočava sa zdravstvenim i psihičkim problemima o kojima je i ranije javno govorio.

Problemi sa zdravljem i visokim pritiskom

Jedan od ozbiljnijih trenutaka dogodio se kada se sam prijavio u Urgentni centar zbog naglo povišenog krvnog pritiska i iscrpljenosti.

Tada se žalio na loše zdravstveno stanje, a mediji su prenijeli da danima nije spavao i da je koristio određenu terapiju za smirenje. Istaknuto je i da nije bio povezan s upotrebom narkotika.

Osim fizičkih problema, pjevač se godinama bori i sa anksioznošću, o čemu je ranije govorila njegova menadžerka Ajla.

– Sloba se već duže vrijeme bori sa anksioznošću. Mislio je da je taj period iza njega, ali je posljednjih dana, usljed pojačanog stresa i iscrpljenosti, došlo do naglog pogoršanja stanja. U jednom trenutku izgubio je svijest, nakon čega je hospitalizovan. Trenutno je pod ljekarskim nadzorom, stanje je stabilno i nekoliko dana će ostati u bolnici kako bi se terapija i oporavak u potpunosti stabilizovali – rekla je tada njegova menadžerka.

Borba s kilogramima i estetski zahvati

Vasić je ranije otvoreno govorio i o problemima s viškom kilograma, zbog čega je odlučio ugraditi balon u želudac. Međutim, kasnije je priznao da se pokajao zbog tog poteza i da ga smatra jednom od najvećih grešaka u životu.

U želji da promijeni fizički izgled podvrgao se i estetskim zahvatima, uključujući zatezanje stomaka i uklanjanje masnih naslaga metodom liposukcije.

Tada se oglasio direktno iz klinike u Novom Sadu.

– Dragi prijatelji, saradnici i svi koji poštujete moj rad, želim da vas obavijestim da sam primljen na kliniku u Novom Sadu gdje ćemo uraditi hirurško zatezanje stomaka i uklanjanje masnih naslaga metodom liposukcije. Hvala svima na razumijevanju zbog termina koje smo morali pomjeriti tokom oporavka. O mom stanju i izlasku iz bolnice blagovremeno ću vas obavještavati – napisao je tada pjevač.

Supruga se kratko oglasila

Nakon posljednjeg incidenta njegova supruga Jelena Vasić kratko je komentarisala cijelu situaciju.

– Ne mogu ništa da pričam. Nemam snage. Ne mogu ništa da kažem. On je zasad dobro, živ i zdrav – rekla je Jelena.