Pobednik velikog finala Zvezda Granda je Nikola Stanišić iz Skoplja, kojem je mentorka bila Svetlana Ceca Ražnatović. Nikola je u stvari izbeglica sa Kosova i Metohije, odakle je morao da se odseli u Skoplje.
Rođen je 18. februara 2000. godine. Završio je gimnaziju, a po zanimanju je pevač i ima svoj bend s kojim nastupa širom Evrope, a kada se prvi put takmičio u “Zvezdama Granda” bio je u Marijinom timu.
– Ja ne znam šta da kažem osim da se o Nikoli jako malo pričalo, a on je čovek koji iz kruga u krug dobija maksiamaln broj glasova i sve peva skoro pa savršeno. Mislim da je zaslužio da se mnogo više priča o njemu – komentarisala je Marija Šerifović nakon Nikolinog nastupa u polufinalu.
Međutim, njegov osmeh nije razoružavao samo publiku ’’Zvezda Granda’’, već i muzičkog takmičenja ’’Nikad nije kasno’’, čiji je Nikola bio deo nekoliko puta. Razlog tome bio je Nikolin otac Srđan Zdravković, koji se takmičio u šou veterana.
– On se prvi prijavio, ja nisam ni znao. Onda sam se ja prijavio, i kada sam rekao da idem na snimanje rekao mi je da ide i on i tada sam saznao gde uopšte učestvuje – otkrio je jednom prilikom Stanišić.
Sa tatom je u drugom krugu ovog šoa delio scenu, kada takmičari u revijalnom delu pevaju sa nekim članom svoje porodice, a kada je nastala prava konfuzija zbog njihovih različitih prezimena.
– Moje prezime je Stanišić, i njegovo je bilo dok se nije preselio u Nemačku. Kada je otišao tamo, hteo je srpska dokumenta jer je Srbin. I ja sam od pre nedelju dana i zvanično Srbin, uzeo sam državljanstvo, ali nisam promenio prezime. I dalje stoji i zauvek će stajati Stanišić. Tako da je tata krivac za tu misteriju – objasnio je Nikola za Grand.
Malo ko je zapravo znao da je Nikola poreklom Srbin, koji je igrom slučaja rođen i odrastao u Makedoniji, a nakon što su njegovi roditelji bili prinuđeni da napuste rodno Gnjilane na Kosovu i Metohiji. Te 1999. godine, njegov otac Srđan nije ni slutio da će za vreme NATO agresije morati kuću da proda Albancima, i skloni svoju suprugu i tri ćerke na sigurno.
Utočište su tada pronašli u Skoplju u kom se Nikola rodio, dok je njegov otac Srđan otišao trbuhom za kruhom.
– Radio sam godinama po Švajcarskoj, Turskoj, a sada živim i radim u Nemačkoj, dok su moji u Makedoniji. Mogu samo da zahvalim Bogu na pevačkom talentu koji mi je dao, jer sam zahvaljujući tome uspevao da prehranim porodicu– rekao je Srđan u intervjuu za Grand.