Početna Vijesti Kod SCC-a napadnut advokat Mirsad Crnovršanin, zapaljen mu i automobil

Kod SCC-a napadnut advokat Mirsad Crnovršanin, zapaljen mu i automobil

Sarajevski advokat Mirsad Crnovršanin napadnut je jučer u centru Sarajeva kod SCC-a.
Prema informacijama, Crnovršanin je zadobio tjelesne povrede, nezvanično, riječ je o teškim povredama.

Napad se tu nije zaustavio, pa su mu sinoć nepoznata lica zapalila i automobil.

O svemu se oglasila i Regionalna advokatska komora Sarajevo.

Jučer je u Sarajevu fizički napadnut naš kolega, advokat Mirsad Crnovršanin, a istog dana zapaljen je i automobil u njegovom vlasništvu. Regionalna advokatska komora Sarajevo najoštrije osuđuje ovaj napad i od nadležnih organa zahtijeva hitnu reakciju – da bez odlaganja aktiviraju sve raspoložive kapacitete i usmjere ih na potpuno rasvjetljavanje slučaja”, navode.

Dodaju da napad na advokata Crnovršanina najočiglednije pokazuje u kakvim okolnostima advokati u Bosni i Hercegovini obavljaju svoju profesionalnu djelatnost.

“Ovo je tek posljednji u nizu napada na advokate u našoj državi. Sigurnost advokata, kao i svih nosilaca pravosudnih funkcija koji štite prava građana u sudskim i drugim postupcima, predstavlja preduslov za sigurnost društva u cjelini i za vladavinu prava. Stoga pozivamo sve državne organe da preduzmu sve neophodne mjere radi zaštite advokata i ostalih pripadnika pravosudnih profesija, te da počinioce ovog krivičnog djela što prije privedu pravdi”, poručuju iz Advokatske komore Kantona Sarajevo.

Crna hronika