Voditeljka Daniela Boračeva (56) preminula je nakon teške borbe sa opakom bolešću.
Pre nešto više od godinu dana Daniela Boračeva saznala je da ima rak debelog creva. Operisana je po hitnom postupku, a onda je usledila serija terapija.
Iako su svi verovali da će iz ove bitke izaći kao pobednik njeno zdravstveno stanje naglo se pogoršalo. Poslednjih dana nije mogla ni da jede, drastično je smršala, ali nije želela da je iko vidi u takvom stanju. Daniela Boračeva krila je da nosi periku jer je želela da je ljudi pamte po dugoj, bujnoj kosi kakvu je oduvek imala.
Ispraćaj Daniele Boračeve biće u ponedeljak 21. aprila na groblju Lešće u 10 časova. Daniela će po sopstvenoj želji koju će ispuniti njeni članovi porodice, biti kremirana.
U ranoj mladosti Daniela se prvi put ostvarila u ulozi majke, dok iz drugog braka sa biznismenom Petrom, takođe, ima ćerku Nikol. Poslednje dve godine voditeljka je provela sa čovekom koji nije želeo javno da se eksponira, a koji je činio sve da joj ulepša život.
Daniela Boračeva ostaće upamćena po vedrom duhu i blistavom osmehu, kao i specifičnom humoru i bugarskom akcentu koji ni nakon dve decenije provedene u Srbiji nije upsela da iskoreni.
Podsećamo, Daniela Boračeva bila je i autorka emisije “Desetka” koja se emitovala na Grand televiziji i manekenka u penziji.