Početna Sport Argentina – Francuska 1:0, Argentina vodi, Mesi pogodio iz penala

Argentina – Francuska 1:0, Argentina vodi, Mesi pogodio iz penala

Selekcije Argentine i Francuske na stadionu Lusail igraju finale Svjetskog prvenstva u Kataru.

U FINALU 22. izdanja Svjetskog prvenstva na stadionu Lusail utakmicu za naslov svjetskog prvaka igraju Francuska i Argentina. Ogled je to aktualnog svjetskog prvaka i aktualnog prvaka Južne Amerike, a obje reprezentacije traže u njemu svoj treći svjetski naslov.

Argentina vodi. Mesi je postigao gol iz penala.

25′ – Nestvarna atmosfera na stadionu Lusail, Argentinci sjajno navijaju i bodre svoju reprezentaciju.
Argentina – Francuska 1:0 (Messi 23′)

23′ – Gooooooooooooooooool Messi šalje loptu u jednu, Llorisa u drugu stranu za vodstvo od 1:0. Zasluženo vodstvo Gaučosa.

21′ – Penal za Argentinu! Di Maria je probio po lijevoj strani, Dembele pravi prekršaj i sudija je pokazao na bijelu tačku.

20′ – Imala je Francuska šansu, tačnije slobodan udarac s ivice kaznenog prostora uz gol-aut liniju, ali nakon centaršuta Griezmanna, Giroud pravi prekršaj u napadu.

17′ – Šansa za Argentinu! Messi je dodao do De Paula, on vraća povratnu loptu za Di Mariju, ali igrač Juventusa šutira visoko preko gola. Lopta mu je nezgodno odskočila i otišla visoko preko Llorisovog gola.

14′ – Imao je Messi sada nešto više prostora, ali nije uspio dodati loptu iza leđa odbrani Francuske. Bolja Argentina, mora se to reći.

12′ – Prvi put su napali Francuzi, ali Mbappe na kraju nije mogao doći do lopte.

10′ – Lloris se sada žalio na jednu povredu, ali nastavit će utakmicu, iako je dobio nezgodan udarac u rebra.

8′ – Nova šansa za Argentinu! De Paul je šutirao, Varane odbija loptu u korner. Puno bolja igra Gaučosa.

5′ – Udarac Mac Allistera s distance, prvi na ovom meču, ali Lloris brani.

5′ – Argentina od početka meča bolji tim, konstantno su u posjedu lopte i za sada izgledaju nešto bolje.

3′ – Prvi opasan napad Argentine, De Paul je tražio Alvareza, ali je svirana nedozvoljena pozicija.

2′ – Za sada, očekivano, igra se na sredini terena, uz dva prekršaja, po jedan na obje strane.

1′ – Utakmica je počela, s centra su krenuli nogometaši Francuske.

15:56 – Intoniranje himni je završeno, sve je spremno za početak utakmice! Ostanite uz Klix.ba.

15:53 – Igrači izlaze na teren, slijedi intoniranje himni, a nakon toga i početak utakmice.

15:50 – Iako fantastično organizovana država i Svjetsko prvenstvo, Katar je imao velike poteškoće neposredno prije finala Mundijala između Argentine i Francuske.

Argentinski navijači, kojih će na Lusail stadionu biti više od 50.000, u potpunosti su zakrčili metro i organizatori Mundijala imaju velike poteškoće u saobraćaju i transportu.